STOP pseudohodowcom!
o kocie. o życiu jego. o nas. taki draśnięty Williamem blog. I tyle.
Blog > Komentarze do wpisu

koty wiedzą

Koty wiedzą, kiedy mogą sobie pozwolić. Wiedzą, jak miauknąć, żeby zwlec z łóżka o 5 rano, bo zakrętka od wody wpadła pod kanapę, a to jest właśnie TA jedyna i niepowtarzalna zakrętka, idealna do zabawy o 5 rano. W sobotę. Koty wiedzą, jak należy spojrzeć, żeby skonany po pracy człowiek biegł do nocnego, bo przecież nie ma ani jednego kawałka wędlinki, żeby kot mógł się nią pobawić. Bo zjeść niekoniecznie. Koty wiedzą doskonale jak miauknąć, żeby przekonanemu o ich pełnych brzuszkach człowiekowi uzmysłowić, że ma schizofrenię i koty przecież jeść nie dostały, a że w worku puste są saszetki to się jemu, temu człowiekowi, wydaje tylko. Bo koty jeść przecież nie dostały. Koty wiedzą, jak drapnąć w drzwi żeby je wpuścić i jak po 5 sekundach drapnąć znowu, bo jednak nie w te drzwi miały być wpuszczone. W te inne, po drugiej stronie mieszkania.

Ale koty wiedzą też inne rzeczy. Koty wiedzą, kiedy bumsnąć, bo człowiek jest smutny. Koty wiedzą, kiedy show zrobić, bo człowiek nie uśmiechnięty jest. Koty wiedzą, kiedy spać z człowiekiem, bo rozpaczliwie człowiek kogoś żywego w nocy potrzebuje. Koty wiedzą, kiedy położyć łapkę na ramieniu człowieka, który za rękę, w milczeniu kogoś trzymać chce. Wiedzą, kiedy człowiekowi mruczeć do ucha, bo człowiek  marzy o tym, żeby usłyszeć więcej, niż tylko kolejną płytę z kolekcji smooth jazzu. Koty wiedzą, kiedy usiąść naprzeciwko człowieka, i patrzeć na niego mądrymi oczami. Patrzeć i siedzieć razem. Bo wiedzą, że czasem, takie we trójkę posiedzenie, w milczeniu, znaczy dla człowieka więcej niż dwa miliony słów.

poniedziałek, 21 marca 2011, kotoblog

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/03/21 21:23:09
bo koty są mądre i już
-
abigail090
2011/03/21 22:02:09
:)).... Dobrze, że są... :)! Dacie radę :).
-
jagus161
2011/03/22 08:15:16
Trzymaj pion i nie poddawaj się. Będzie dobrze bo MUSI BYĆ i basta !!! Koty masz przesłodkie. Pozdrawiam cieplutko.
-
2011/03/23 20:37:45
Bardzo Wam dziekuję za miłe słowa. Pewnie, że musi być dobrze. A skoro oni są, to z pewnością niebawem to dobrze nastąpi. W to przynajmniej wierzymy ;)
-
Gość: iga, *.toya.net.pl
2012/05/19 10:11:49
Jakbym czytała o mojej Zosieńce. Wyjęłaś mi to z głowy.
-
2012/09/23 12:17:38
Ależ to jest pięknie powiedziane... Moja kotka i ja, dopiero się tego uczymy, bo dość krótko jeszcze ze sobą jesteśmy, a ona to jeszcze takie roztrzepane dziecko :)